Capt'nCook

Wyrafinowany catering dla przedszkoli – pełnowartościowy i smaczny

Kuchnia kapitana Cooka to  projekt w całości przeznaczony dla przedszkoli. Specjalnie dostosowany do potrzeb dzieci w wieku od 2 do 6 lat, z dużym naciskiem na różnorodność i urozmaicenie. To dzieci, wychowawcy oraz rodzice decydują, co trafi na talerz przedszkolaka.

Aby wyrobić w dzieciach możliwie wcześnie zdrowe nawyki żywieniowe, muszą one poznać jak najwięcej artykułów spożywczych. Ważne jest przy tym powiązanie jedzenia z zabawą. Wspieramy działania wychowawców i rodziców w rozwoju kultury jedzenia oraz  poczucia zadowolenia z dobrych nawyków żywieniowych. W tym celu przeprowadzamy akcje promocyjne, przygotowujemy wskazówki i materiały informacyjne.

Jesteśmy bardzo surowi w ocenie jakości serwowanych potraw, np. zawartość składników odżywczych w posiłkach musi być wysoka. Oznacza to, że potrawy muszą zawierać wiele witamin, składników mineralnych, węglowodanów oraz białka, lecz mało tłuszczu. Używamy soli jodowanej, oszczędnie obchodzimy się z cukrem, stosujemy wyłącznie olej rzepakowy i olej z oliwek, unikamy środków konserwujących i utwardzonych tłuszczy. Nasze posiłki nie zawierają żadnych ulepszaczy smaku.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny. Zapraszamy serdecznie razem z kapitanem Cookiem do odbycia odkrywczej podróży z dobrym jedzeniem dla przedszkoli.

Jesteśmy do dyspozycji

+48 22 827 22 90

Zrównoważony catering

Regionalny i sezonowy

Na życzenie klienta jesteśmy w stanie przygotować bardziej zrównoważony catering. Np. z wykorzystaniem potraw sezonowych z danego regionu, jak też w oparciu o produkty ekologiczne. Możemy też zaproponować zastosowanie specjalnego energooszczędnego wyposażenia kuchni lub też energetycznego wykorzystania odpadów kuchennych. W razie pytań prosimy o kontakt.